Рейдерські структури все частіше залучають до своїх дій злочинні угрупування і політиків - Статьи - Стоп Откат - Взятки, откаты, рейдерство в Украине


В Україні збільшується кількість випадків так званого «чорного» рейдерства, з залученням кримінальних структур та корумпованих політиків. Таку думку висловив виконавчий директор Антирейдерського союзу підприємців України Андрій Семидідько, коментуючи спробу силового захоплення ВАТ «Черкассигаз» минулої суботи.
«Раніше рейдери хоча б намагались діяти «за ширмою» законодавства, використовуючи замовні судові рішення, державних виконавців та правоохоронні структури. В Черкасах ми спостерігали принципово іншу картину – нападники вирішили, що для контролю над підприємством їм досить кількох десятків «штурмовиків» с бейсбольними битами, пістолетами і сльозогінним газом. Це вже не рейдерство чи корпоративний конфлікт, це звичайний кримінал. Більш того кримінал, який направлений проти найбільшої державної корпорації, що забезпечує десяту частину надходжень до бюджету та опікується енергобезпекою країни», — вважає А. Семидідько.
Експерт також виявив занепокоєння, що за діями черкаських штурмовиків могли стояти впливові політики. «Всі чудово знають, що опонентом державного НАК «Нафтогаз України» у контролі за підприємством є відомий народний депутат України. За повідомленням «Нафтогазу» та показами свідків діями «штурмовиків» «Черкассигазу» також керував депутат Верховної Ради. Таке злиття криміналу і політики стане додатковим сигналом для поширення рейдерства по країні» — зазначив виконавчий директор Антирейдерського союзу підприємців.
На думку Андрія Семидідько останні події в Черкасах зайвий раз засвідчили, що державні органи не наділяють вирінешшю проблеми рейдерства достатньої уваги. «Це стосується і правоохоронних органів, і законодавців. Як результат – кримінальні структури відчувають повну безкарність за свої дії».

Довідково:

НАК «Нафтогаз України» володіє 51 % акцій ВАТ «Черкассигаз», 8 % акцій контролюються підприємством «Укртрансгаз-Сервіс», яке ЗМІ пов’язують з народним депутатом Богданом Губським.
В п’ятницю, 30 березня, НАК «Нафтогаз України» відновив контроль над ВАТ «Черкасигаз», згідно з судовим рішенням поновивши на посаді голови правління товариства його легітимного керівника Дмитра Чіріча.
Таким чином, НАК «Нафтогаз України» припинив панування на підприємстві представників міноритарних акціонерів та осіб, що протягом 2005-2007 рр. використовуючи елементи рейдерства, втримували контроль над органами управління ВАТ «Черкасигаз».
В суботу, 31 березня о 4.38 підприємство зазнало штурму 50 озброєних бойовиків, що потрощили перший поверх і завдали тяжких тілесних ушкоджень декільком охоронцям. За повідомленням ЗМІ нападом керували один з колишніх в.о. правління ВАТ «Черкассигаз» О. Кожедьоров, та народний депутат П. Кузьменко.


Історія корпоративного конфлікту:

Перша рейдерська атака на підприємство відбулася протягом травня-серпня 2006 року за участі ТОВ «Укртрансгаз-Сервіс» (володіє пакетом акцій ВАТ у розмірі 37%), у змові із тодішнім начальником юридичного департаменту НАК «Нафтогаз України» Яхимцем М.М. шляхом фальсифікації документів. Зокрема, в травні 2005 року Яхимець М.М. разом із представниками ТОВ «Укртрансгаз-Сервіс» сфальсифікував документ, який видав за протокол Загальних Зборів акціонерів ВАТ «Черкасигаз» (№1105 от 11.05.05 г.).
На підставі цього «протоколу» та за допомогою прийнятих на його основі рішень судів було здійснене захоплення підприємства – відсторонений легітимний голова правління ВАТ «Черкасигаз» Чіріч Д.В., замість якого протоколом призначено Яхимця М.М..
Реєстратора цінних паперів товариства «Юніс Реєстр Консалтинг» було замінено на АІФК «Укрпривінвест», у легітимного реєстратора викрадено реєстр акціонерів ВАТ.
Згодом приватними акціонерами ВАТ «Черкасигаз» у змові із нелегітимним головою ВАТ та за участі незаконного реєстратора було скликані Загальні Збори акціонерів ВАТ «Черкасигаз». Рішенням цих зборів у Наглядовій Раді ВАТ представництво НАК «Нафтогаз України» зменшено із 67% до 20% на користь представників приватних акціонерів.
Отримавши контроль над підприємством, злочинне угруповання на чолі із Яхимцем М.М. вдалися до масштабного розкрадання майна ВАТ «Черкасигаз», доведення підприємства до фіктивного банкрутства. Нелегітимне керівництво вдалося до виведення із ВАТ «Черкасигаз» приблизно 70 млн. грн. Зокрема, було розкрадено 14 млн. грн. коштів НАК «Нафтогаз України», які були передані підприємству за акції додаткової емісії, незаконно реструктуризовано заборгованість ТОВ «Укртрансгаз-Сервіс» перед ВАТ та Фондом Державного майна України на суму близько 5 млн. грн.
На підприємстві була створена штучна заборгованість із заробітної плати та за отриманий постачальником газ. Згідно даних ДК «Газ України» заборгованість ВАТ «Черкасигаз» за спожитий населенням газ населенням склав 31,6 млн. грн., промисловістю – 17,6 млн. грн., при цьому ВАТ «Черкасигаз» — єдина компанія, яке не розрахувалося із ДК «Газ України»за спожитий промисловістю газ.
Діями нелегітимного керівництва підприємство було поставлено на межу фінансового краху, а споживачів області – перед загрозою масових відключень газопостачання. По викладеним фактам проти вказаної групи осіб відкрита низка кримінальних справ. Яхимець М.М. наразі переховується від слідства. До останнього часу керівництво ВАТ «Черкасигаз» на незаконних підставах здійснювалось Кожедьоровим О. і Черніковим С.І.
Источник: ANTIRAIDER.org

Источник: “http://stopotkat.net/news/view/16043”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя